Aparāts «Injex 30» – ir daudzreiz lietojams bezadatu injektors, kura izmēri: garums – 10 cm, diametrs – 1,5 cm, svars – tikai 75 grami. Tas paredzēts šķidro un gēla produktu ievadīšanai zem ādas, neizmantojot adatu.
Ar ”Injex 30” medicīnisko preparātu ievadīšana ir nesāpīga un daudz drošāka, salīdzinot ar šļirci un adatu, jo ievērojami samazinās infekciju pārnešanas iespēja un izmantotās adatas radīto traumu risks.
Ar injektora palīdzību preparāts tiek ievadīts tieši zemādas audos, caur mikroskopisku caurumiņu, un tiek absorbēts daudz labāk un ātrāk nekā iešļircinot ar adatu – to pierāda daudzi, dažādās pasaules valstīs veiktie pētījumi. ”Injex 30” ir ideāls risinājums pacientiem, kuriem ir nosliece uz rētām un zemādas sabiezējumiem.Tehnoloģija

Injektora "Injex 30" darbības princips balstās uz preparātu ievadīšanas tehnoloģiju bez adatas. Ar mehāniskās enerģijas palīdzību, atspere un īpašs virzulis injektorā ļauj zem spiediena ātri, bet uzmanīgi virzīt preparāta plūsmu caur mikroskopisku caurumu zemādas audos - bez adatas dūriena. Cauruma diametrs Injex ampulā ir tikai 0,17 milimetri un tas ir divas reizes mazāks par vistievāko insulīna ievadīšanas adatu (0,39 mm).
Preparāta izplatīšanās forma zem ādas ir piltuvveida ar diametru no 5 līdz 18 mm, dziļumā no 3,2 mm līdz 9,1 mm. (Ievadīšanas dziļums ir atkarīgs arī no ievadītā preparāta daudzuma.) 

Preparāts neuzkrājas vienā vietā, bet gan izplatās vienmērīgi!Injex 30 komplektsInjex 30 komplekts

Injex 30 komplektā ietilpst:
- Injex 30 injektors – atkārtotas lietošanas;
- Ierīce injektora atsperes uzvilkšanai pirms katras nākamās injekcijas;
- Transportieris (turētājs) karpulām (penfils);
- Lietošanas instrukcija;
- Kompakta soma uzglabāšanai un pārnēsāšanai.

Injektors

Bezadatu injektors "Injex 30" sastāv no galvenā korpusa (izgatavots no nerūsējošā tērauda), sprūda mehānisma un diviem drošības vārstiem, kuri novērš nejaušu ierīces iedarbināšanu un preparāta iztecēšanu.


Pirmais drošības vārsts darbojas automātiski – ampulas instalējot injektorā. Otrs vārsts (drošinātājs) aizslēdzas/atveras manuāli, pārvietojot fiksācijas gredzenu no pozīcijas „safe” uz pozīciju „safe off”.

Ar mehāniskās atsperes darbības palīdzību notiek preparāta iepildīšana injex ampulā, caur mikroskopisku atvērumu. Vēlāk smalka preparāta strūkla zem spiediena, caur ādu, iekļūst zemādas audos."Ierīce injektora papildināšanai" tiek izmantota lai sagatavotu injektoru nākamajai lietošanai, uzvelkot injektora atsperi.

"Papildināšanas ierīces" korpuss ir pietiekami mazs un tajā droši var uzglabāt injektoru starp izmantošanas reizēm.

Injekciju Injex- ampula


Injekciju ampula Injex 30 komplektā ir līdzīga vienreizējai šļircei, bet BEZ adatas, un tiek izmantota, lai, izmantojot speciālu adapteri, uzņemtu tajā nepieciešamo preparāta devu, bet vēlāk preparātu ievadītu zem ādas (vai smaganu gļotādas, zobārstniecībā).
Injekciju ampula ar nepieciešamo preparāta devu tiek ievietota injektorā un viegli ieskrūvēta tajā līdz atdurei.

Injektors ar ampulu tiek piespiests pie ķermeņa daļas, kur nepieciešams veikt injekciju, pirms tam atbrīvojot drošinātāju. Tad ar īsu nospiedienu tiek iedarbināts palaišanas mehānisms un ļoti smalka preparāta strūkla caur ādu iekļūst zemādas audos.

Materiāls, no kura izgatavotas ampulas, ir izturīgākas nekā parastajām šļircēm.

Ampulu skala izveidota gan insulīna vienībās (U-100), gan arī mililitros.
Injex-ampulas devas: no 5 līdz 30 insulīna vienībām ar 1 vienības soli; no 0,05 līdz 0,30 ml ar 0,01 ml soli. Injex-ampulas tiek piegādātas atsevišķos, sterilos iepakojumos.

Adapteri

 

Adapteri ir piemēroti lielākajai daļai standarta flakonu un tos izmanto, lai injex-ampulā uzņemtu nepieciešamo preparāta devu. Nestandarta un liela izmēra ampulām izmanto universālo "Lyuer" adapteri. Pēc nepieciešamās devas uzņemšanas adaptera vāciņu var aizvērt un uzglabāt kopā ar flakonu līdz tā saturs netiks izlietots. Visi adapteri tiek piegādāti atsevišķos, sterilos iepakojumos.


Silitops

Silitops ir mīksts silikona uzgalis injex-ampulai, kas vēl vairāk mīkstina injekciju. Ar silitopa palīdzību, piespiežot Injex-ampulu pie ķermeņa vai smaganai (zobārstniecībā), nepaliek nekādas piespiešanas pēdas, pat uz neilgu laiku! Silitop uzgaļi tiek piegādāti atsevišķos, sterilos iepakojumos.
Izmantošana

Injex sistēmu ir ļoti viegli izmantot. (Pirms tam izlasot detalizētu instrukciju, kas iekļauta komplektā!)

1. Ievietojiet injektoru ierīcē lai pārlādētu, un aizveriet ierīces vāku. Tā jūs uzvilksiet injektora atsperi.
2. Pievienojiet nepieciešamo adapteri vēlamajam preparāta flakonam. Tad ievietojiet injex-ampulu adapterī, pagriežot to līdz pusei no pagrieziena, un uzņemiet nepieciešamo devu.
3. Ieskrūvējiet injektorā ampulu ar preparāta devu un pabīdiet drošinātāja aizsarggredzenu.
4. Piespiediet injektoru ar ampulu pie injekcijas vietas un nospiediet palaišanas mehānismu.

Visa procedūra ir ļoti vienkārša, aizņem mazāk nekā minūti, turklāt tā ir nesāpīga!

Ja lietojat preparātus karpulās (penfilās), tad ievietojiet karpulu Transportētājā, kas iekļauts katrā komplektā (kā parādīts attēlā) un pieskrūvējiet tam speciālo adapteri. Ielieciet tajā Injex-ampulu. Tagad būs ļoti ērti uzņemt nepieciešamo preparāta devu.