Aparāts «Injeks 30» – tas ir atkārtotas lietošanas bez adatu injektors, pirksta biezumā 10 cm garš un sver tikai 75 gramus. Paredzēts šķidro un gēla produktu ievešanai stingri zem ādas, neizmantojot adatu.
Injekcijas preparātu izmantošana kļūst nesāpīgaun daudz drošāka nekā ar šļirci un adatu.
Ievērojami samazinās infekciju pārnešanas risks un traumu risks no izmantotās adatas.
Ar injektora palīdzību preparāts tiek ievadīts tieši zemādas audos caur mikroskopisku caurumu, un tiek absorbēt daudz labāk un ātrāk, nekā ievadot adatu, kas tika apstiprināts vairākos pētījumos un testos, kas veikti dažādās pasaules valstīs.
Ideāls risinājums tiem, kam ir nosliece uz rētām un zemādas sabiezējumiem.

Tehnoloģija
Injektora "30 Injeks" darbības princips balstās uz bezadatu preparātu ievadīšanas tehnoloģiju. Ar mehāniskās enerģijas palīdzību, atspere un īpašs virzulis injektorā ļauj zem spiediena ātri, bet uzmanīgi virzīt preparāta plūsmu caur mikroskopisku caurumu zemādas audos bez adatas caurduršanas.
Cauruma diametrs injeks- ampulā ir tikai 0,17 milimetri, tas ir divas reizes plānāks nekā vismazāko insulīna adatu caurumu diametrs.
Preparāta izplatīšanas forma zem ādas - piltuvveida ar diametru no 5 līdz 18 mm, dziļumā no 3,2 mm līdz 9,1 mm. (Ievadīšanas dziļums ir atkarīgs no ievadītā preparāta daudzuma.)

 

Preparāts nepaliek uzkrāts, bet tiek izplatīts vienmērīgi!


Injeks 30 komplekts


30 Injeks komplektā ietilpst:
- Injeks 30 injektors – atkārtotas lietošanas
- Ierīce injektora papildināšanai (atsperes vēršana)
- Transportieris(turētājs) karpulām (penfils)
- Lietošanas instrukcija
- Kompakta soma uzglabāšanai un pārnesāšanai


Injektors
Bez adatu injektors "Injeks 30" - sastāv no galvenā korpusa, kas izgatavots no nerūsējošā tērauda, sprūda mehānisma, un diviem drošības vārstiem, kas novērš nejaušu uzspiešanu un preparāta iztecēšanu.


Pirmais drošības vārsts darbojas automātiski, kad ampulas tiek instalējas injektorā. Otrs vārsts (drošinātais) ir aizslēdzas/atveras manuāli pārvietojot fiksācijas gredzenu no pozīcijas safe uz pozīciju safe off.

Ar mehāniskās atsperes darbības palīdzību notiek preparāta "mīksta nolaišana" caur mikroskopisku caurumu injeks ampulā. Preparāta smalkākā strūkla zem spiediena iekļūst caur ādu zemādas audos.
" Ierīce injektora papildināšanai" tiek izmantota, lai sagatavotu injektoru nākamajam lietošanai, izmantojot injektora atsperes "vadīšanu".

" Papildināšanas ierīces" korpuss ir pietiekami mazs, tajā var droši uzglabāt injektoru starp izmantošanas reizēm.


Injekciju Injex- ampula

Injekciju- ampula Injeks 30 komplektā ir līdzīga vienreizējai šļircei, BET bez adatas un tiek izmantota, lai uzņemtu nepieciešamo preparāta devu, izmantojot speciālu adapteri, un tad uzņemtās devas ievadīšanu zem ādas (vai smaganu gļotādu zobārstniecībā).
Injekciju-ampula ar nepieciešamo preparāta devu tiek ievietota injektorā un viegli ieskrūvēta tajā līdz atturei.

Injektors ar ampulu tiek ienests pie tās ķermeņa daļas, kur ir nepieciešams veikt injekciju, cieši tiek piespiests, pirms tam noņemot no drošinātāja. Tad ar īsu nospiešanu tiek iedarbināts nolaišanas mehānisms, un ļoti smalka preparāta strūkla caur ādu, iekļūst zemādas audos.

Materiāls, no kura ir izgatavotas ampulas, ir izturīgākas nekā parastām šļircēm.

Ampulu skala ir izveidota gan insulīna vienībās (U-100), gan arī mililitros.
Injeks- ampulas devas - no 5 līdz 30 insulīna vienībām ar 1 vienības soli, un no 0,05 līdz 0,30 ml ar 0,01 ml soli. Injeks- ampulas tiek piegādātas atsevišķos sterilos iepakojumos.


Adapteri

 

Adapteri ir piemēroti lielākajai daļai standarta flakonu un tiek izmantotas, lai uzņemtu nepieciešamo devu injeks- ampulā. Nestandarta un lielām ampulām tiek izmantots universāls "Lyuer" adapteris. Pēc nepieciešamās devas uzņemšanas adaptera vāciņu var aizvērt un uzglabāt to ar flakonu, līdz tā saturs netiks izlietots. Visi adapteri tiek piegādāti atsevišķos sterilos iepakojumos.


Silitops

Silitops ir mīksts silikona uzgalis Injeks- ampulai, kas vēl vairāk mīkstina injekciju. Pateicoties Silitopam, piespiežot Injeks- ampulu pie ķermeņa vai smaganai (zobārstniecībā), netiek atstātas nekādas piespiešanas pēdas pat uz neilgu laiku!

Silitop uzgaļi tiek piegādāti atsevišķos sterilos iepakojumos.
Izmantošana

Injeks sistēmu ir ļoti viegli izmantot. (Pirms tam vienmēr izlasot detalizētu instrukciju, kas iekļauta komplektā!)
1.Ievietojiet injektoru ierīcē, lai pārlādētu, un aizvēriet ierīces vāku. – Tā jūs uzvedīsiet injektoru atsperi.
2. 3. Pievienojiet nepieciešamo adapteri uz vēlamo flakonu ar preparātu. Tad ievietojiet injeks- ampulu adapterī, pagriežot uz pusi no pagrieziena, un uzņemiet nepieciešamo devu.
4. Ieskrūve ampulu ar preparāta devu injektorā un pabīdiet drošinātāja aizsargredzenu.
5. Jāpietuvina injektors ar ampulu pie injekcijas vietas un nospiediet palaišanas mehānismu.
Visa procedūra ir ļoti vienkārša, aizņem mazāk nekā minūti, un pie tam arī nesāpīga!
Ja Jūs lietojat preparātus karpulās (penfilās), tad ievietojiet karpulu Tranportētajā, kas ir pieejams katrā komplektā, kā parādīts attēlā. 6. un pieskrūvējiet tam speciālo adapteri. Ielieciet tajā Injeks- ampulu. Tagad tas būs ļoti ērti uzņemt nepieciešamo preparāta devu.